reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© plastic omnium
Przemysł elektroniczny |

Plastic Omnium zakończyło przejęcie firmy Varroc

Francuski dostawca motoryzacyjny specjalizujący się w produkcji i komercjalizacji tworzyw sztucznych ogłosił, że zakończył przejęcie Varroc Lighting System (VLS) od Varroc Engineering Limited.

W komunikacie prasowym Plastic Omnium czytamy, że transakcja o wartości 520 mln euro musiała zostać obniżona o 80 mln euro z powodu osłabienia warunków rynkowych wywołanych inflacją i zakłóceniami w łańcuchu dostaw. VLS zostało skonsolidowane z francuską firmą 7 października 2022 r.

Varroc Lighting System to dostawca samochodowych systemów oświetleniowych rankingu Tier 1, którego wartość sprzedaży za 2021 r. wyniosła około 0,8 mld euro. Przejęta firma zostanie połączona z AMLS w nowy dział oświetleniowy francuskiej firmy. Nowo powstały dział oświetleniowy zdążył wygenerować już sprzedaż pro forma w wysokości około 1 miliarda euro w 2021 roku i zatrudnia 7000 osób w 11 zakładach na całym świecie.

Plastic Omnium chce przywrócić VLS rentowność zgodnie ze standardami firmy w ciągu 24-36 miesięcy. Nowy dział oświetlenia ma na celu osiągnięcie dochodu ekonomicznego w wysokości 1,5 miliarda euro do 2027 r.

„Dzięki temu przejęciu firma Plastic Omnium pozycjonuje się jako wiodący gracz w całym łańcuchu wartości oświetlenia z szeroką gamą produktów, od komponentów po pełne reflektory i zrównoważony zasięg geograficzny w krajach o konkurencyjnych cenach. Jesteśmy teraz w stanie zapewnić wyjątkowo zróżnicowane rozwiązania dzięki synergii między oświetleniem a naszym modułem front-end i działaniami zderzaków.” – czytamy w komunikacie prasowym Laurenta Favre, dyrektora generalnego Plastic Omnium.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama