reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PolitechnikaWarszawska
Nauka i technologie |

Projekt APS Energii i Politechniki Warszawskiej otrzyma 29 mln zł dofinansowania

Celem projektu APStorage 2.0. jest stworzenie konfigurowalnego, zdalnie sterowanego i cyberbezpiecznego systemu magazynowania i konfekcjonowania energii elektrycznej.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie oceniło projekt APS Energii we współpracy z Politechniką Warszawską, przyznając mu tym samym dofinansowanie w wysokości 29 mln zł. 

„Mamy rozstrzygnięty konkurs, w którym projekt APS Energia został rekomendowany do dofinansowania w kwocie 28,98 mln zł. W najbliższym czasie powinno nastąpić podpisanie umowy. Cały projekt jest wart ponad 43 mln zł, co powoduje, że środki własne będą stanowiły niespełna 15 mln zł i zostaną wydatkowane w ciągu 3-4 lat. Kwota ta pozwoli na opracowanie i wdrożenie do produkcji nieistniejących dotychczas na rynku, unikalnych pod względem funkcjonalności systemów magazynowania i konfekcjonowania energii elektrycznej, które znajdą się w naszej ofercie.” – mówił w komunikacie Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia. 

Spółka podjęła ponadto decyzję o budowie drugiego zakładu, w którym byłyby produkowane magazyny energii oraz systemy ładowania pojazdów elektrycznych. Szacuje się, że koszt budowy wyniesie około 30 mln zł. Budowa miałaby ruszyć w przyszłym roku, a zakończyć się na wiosnę 2024 r. Jako lokalizację dla inwestycji wybrano działkę należącą do firmy w Stanisławowie Pierwszym, czytamy w aktualnościach na stronie ASP Energia. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama