reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Roltec
Przemysł elektroniczny |

Roltec zainwestuje 250 mln zł w nową fabrykę we Wrocławiu

Solvoz to kolejny projekt założonej w 2019 roku polskiej firmy. Jego celem jest uruchomienie w 2023 roku fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych.

Z oficjalnych informacji ze strony internetowej firmy Roltec, dowiadujemy się, że budowana fabryka będzie pierwszym w Polsce zakładem produkcyjnym cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Firma planuje zatrudnić 240 osób, a moc wytwórczą szacuje na 50 MW/rok. Koszt inwestycji wyniesie 250 mln zł.

„Panele fotowoltaiczne o wysokiej sprawności produkowane we wrocławskiej fabryce będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku odnawialnych źródeł energii. Pragniemy realizować naszą Misję tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości. Wierzymy, że nasza strategia biznesowa i inwestycyjna wpisze się w ramy Polityki Zrównoważonego Rozwoju ONZ i UE, pozostając na stałe podstawą naszego podejścia do rozwoju i praktyk operacyjnych.” - czytamy na stronie.

Roltec ocenia, że bezramkowe panele Solvoz mają przynosić wyższe o 15% uzyski w porównaniu do paneli krzemowych w przeliczeniu na zainstalowany kWp. Ponadto mają być szybsze i łatwiejsze w montażu.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama