reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Biznes |

Solaris zainwestował w nową halę magazynową

Nowy obiekt, o powierzchni 10.000 metrów kwadratowych, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki w Bolechowie.

Realizacją budowy nowego zaplecza magazynowego dla Solarisa o powierzchni 10.000 m2 zajął się Panattoni, europejski deweloper powierzchni przemysłowych i magazynowych. Otwarcie nowej hali magazynowej w Bolechowie miało miejsce 29.09.2022 r.

Z informacji prasowej Solarisa, możemy dowiedzieć się, że hala została wyposażona w wielopoziomowy podest magazynowy z automatyczną linią przenośnikową. Nowy obiekt polskiej firmy ma wzmocniony dach, na którym zamontowane zostały 572 ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 260 kWp. Ponadto na terenie inwestycji  stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp.

„Jako jednemu z największych pracodawców w województwie, szczególnie zależy nam na ciągłym doskonaleniu i optymalizacji rozwiązań w naszej fabryce. Naszym celem jest skuteczne wzmacnianie potencjału firmy i celne odpowiadanie na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynkowe. Dlatego też nieustannie inwestujemy w rozwój technologiczny naszych produktów i doskonalenie procesu produkcyjnego, a także w nowe technologie, które przyczyniają się do poprawy jakości miejsc pracy i wzrostu konkurencyjności naszego przedsiębiorstwa” – mówił dr inż. Dariusz Michalak, Wiceprezes Solaris Bus & Coach odpowiedzialny za obszary R&D, Zapewnienia Jakości i Zakupów.

Solaris ma również w planach montaż ogniw fotowoltaicznych na wiatach parkingowych oraz doposażenie w systemy fotowoltaiczne m.in. hali odbiorów i nowego obiektu serwisowego.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2