reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Columbus Energy
Przemysł elektroniczny |

Columbus wybuduje wielkoskalowy magazyn energii za ok. 500 mln zł

Magazyn przemysłowy o mocy 62,7 MW powstanie na południu Polski

Jak czytamy w komunikacie prasowym Columbus Energy, spółka otrzymała warunki przyłączenia do sieci przesyłowej o mocy 62,7 MW, na potrzeby budowy magazyny o pojemności 250,8 MWh. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 500 mln zł. 

Będzie to druga inwestycja tego typu Columbus Energy. W sierpniu tego roku spółka uzyskała warunki przyłączenia dla magazynu energii o mocy 133 MW i pojemności 532 MWh. Z komunikatu wynika, że lokalizacją tego magazynu jest również południe Polski, a jego moc jest wystarczająca, by przez cały dzień zasilać w energię 150 tysięcy domów.

"W naszym portfelu inwestycyjnym znalazły się kolejne warunki przyłączenia wielkoskalowego magazynu energii. Wielkoskalowe magazyny energii będą w ciągu kilku najbliższych lat kluczową technologią, która przyczyni się poprawy jakości pracy sieci przesyłowych. Umożliwią także rozbudowę energetyki rozproszonej w mikroskali, co jest jedną z najistotniejszych technologii z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polaków" – mówił w komunikacie Dawid Zieliński, prezes Zarządu Columbus Energy S.A.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2