reklama
reklama
reklama
© Elektrobit
Biznes |

NXP i Elektrobit opracują oprogramowanie dla samochodowych systemów BMS nowej generacji

Firma NXP Semiconductors połączyła siły z firmą Elektrobit w celu wspólnego opracowania platformy oprogramowania, która wspiera nowo wprowadzony przez NXP referencyjny projekt systemu zarządzania bateriami wysokiego napięcia (HVBMS).

Wykorzystując narzędzia i oprogramowanie Classic AUTOSAR firmy Elektrobit, nowa platforma oprogramowania projektu referencyjnego HVBMS ma na celu ułatwienie rozwoju architektur HVBMS dla pojazdów elektrycznych poprzez wyodrębnienie komunikacji i kontrolowanie interakcji między mikrokontrolerem BMS a kontrolerami ogniw baterii.

Ponieważ popyt na samochody zasilane bateriami stale rośnie, pociąga to za sobą zapotrzebowanie na lepszą wydajność, krótszy czas ładowania, zwiększony zasięg i żywotność baterii oraz zwiększone bezpieczeństwo. Te wymagania napędzają szybki postęp technologiczny w projektowaniu akumulatorów do pojazdów elektrycznych, zwłaszcza dla wysokich napięć, takich jak 400V lub 800V. W miarę jak baterie stają się coraz bardziej wydajne i złożone, potrzebne są bardziej wyrafinowane architektury BMS, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność pojazdów elektrycznych - co firmy chcą rozwiązać.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1