reklama
reklama
reklama
reklama
© IC Insights
Analizy |

Udział w rynku motoryzacyjnych układów scalonych wzrośnie do 10% do 2026 r

Oczekuje się, że sprzedaż układów scalonych w przemyśle motoryzacyjnym będzie rosła średnio o 13,4% rocznie; segmenty komunikacyjne i komputerowe pozostają największymi zastosowaniami.

IC Insights twierdzi, że udział układów scalonych w rynku motoryzacyjnym stale wzrasta od 1998 roku zwiększając się z 4,7% całkowitej sprzedaży układów scalonych w tamtym roku do 7,4% w 2021 roku. Przewiduje się, że segment samochodowy będzie nadal zyskiwał udział w rynku, który w tym roku wyniesie 8,5%, a w roku 2026 ‒ 9,9%.  Głównym źródłem tego wzrostu jest niezliczona ilość nowych czujników, urządzeń analogowych, sterowników i optoelektroniki, które są montowane w większości nowych pojazdów. Ponadto do tego prognozowanego wzrostu przyczynia się wzrost sprzedaży pojazdów hybrydowych i całkowicie elektrycznych na całym świecie.

W raporcie opublikowanym przez Automotive News, gwałtowny wzrost sprzedaży pojazdów elektrycznych w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku podniósł udział pojazdów elektrycznych w sprzedaży nowych samochodów w USA do około 5%. Szacuje się, że spośród około 250 milionów samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych w USA tylko 1% to pojazdy elektryczne, ale zainteresowanie i sprzedaż wciąż rosną.

Oczekuje się, że czynniki te spowodują, że rynek motoryzacyjny zarejestruje najsilniejszy CAGR w latach 2021-2026 spośród wszystkich głównych segmentów końcowych na poziomie 13,4%.  Biorąc pod uwagę jego stosunkowo niewielki rozmiar, nie oczekuje się jednak, że wysoki wzrost w segmencie układów scalonych dla przemysłu motoryzacyjnego będzie wystarczający, aby znacząco podnieść stopę wzrostu całego przemysłu układów scalonych w ciągu najbliższych pięciu lat.

© IC Insights

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2