reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toyota
Biznes |

Toyota kończy produkcję w Rosji

Toyota twierdzi, że zdecydowała się zakończyć produkcję pojazdów w swojej fabryce w Sankt Petersburgu w Rosji.

Firma zawiesiła działalność produkcyjną w zakładzie w Petersburgu jeszcze w marcu ze względu na to, co firma nazywa „przerwą w dostawach kluczowych materiałów i części”. Toyota twierdzi, że od tego czasu firma ściśle monitoruje sytuację i ocenia, zrównoważony rozwój działalności w Rosji.

– W tym okresie zatrzymaliśmy w pełnym składzie naszych pracowników i zapewniliśmy, żeby nasz zakład był gotowy do ponownego uruchomienia produkcji, gdyby pozwoliły na to okoliczności. Jednak po sześciu miesiącach nie byliśmy w stanie wznowić normalnej działalności i nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli wznowić działalność w przyszłości – podaje firma w komunikacie prasowym.

Firma twierdzi, że stwierdziła również, że operacje w Moskwie muszą zostać zoptymalizowane i zrestrukturyzowane w celu zachowania efektywnej struktury organizacyjnej, aby kontynuować wsparcie sieci detalicznej i zapewnić obsługę istniejących klientów Toyoty i Lexusa w Rosji.

Producent pojazdów twierdzi, że będzie oferował pracownikom pomoc w zakresie ponownego zatrudnienia, przekwalifikowania i zapewnienia dobrego samopoczucia, w tym wsparcia finansowego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama