reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com
Biznes |

PowerCo & Umicore zakładają spółkę JV do produkcji materiałów akumulatorowych

PowerCo, nowa spółka akumulatorowa Volkswagen Group, oraz Umicore, łączą siły w ramach wspólnego przedsięwzięcia w zakresie produkcji prekursorów i materiałów katodowych w Europie.

Od 2025 r. spółka joint venture będzie zaopatrywać europejskie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w kluczowe materiały. Jak czytamy w komunikacie prasowym, do końca dekady partnerzy zamierzają produkować materiał katodowy i jego prekursory do ogniw o wydajności 160 GWh rocznie, co porównuje się do rocznej zdolności produkcyjnej zdolnej do zasilenia około 2,2 miliona pełnych pojazdów elektrycznych.

Partnerstwo koncentruje się wokół produkcji prekursorów i materiałów katodowych w Europie. Zgodnie z warunkami dodatkowych umów, Umicore i PowerCo będą współpracować w zakresie „zrównoważonego i odpowiedzialnego pozyskiwania surowców”. Na późniejszym etapie partnerzy będą dążyć do włączenia elementów rafinacji i recyklingu baterii w zakres spółki joint venture.

Obaj partnerzy będą wspólnie kontrolować spółkę joint venture – która obecnie nie jest nazwana – i będą w równym stopniu dzielić się kosztami, inwestycjami, przychodami i zyskami. Wspólnie planują zainwestować 3 miliardy euro w nowe zdolności produkcyjne dotyczące materiałów, czytamy dalej w komunikacie prasowym.

Obecny plan zakłada, że spółka joint venture rozpocznie produkcję w 2025 r., aby zasilić fabrykę PowerCo Salzgitter, osiągając roczną moc 40 GWh w 2026 r. Obaj partnerzy będą dążyć do zwiększenia rocznej zdolności produkcyjnej spółki joint venture do 160 GWh do końca dekady. Poszukiwania odpowiedniego miejsca produkcji wciąż trwają.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2