reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Terma
Przemysł elektroniczny |

Terma przejmie część działalności kosmicznej Atos

Terma przejmie działalność Atos w zakresie naziemnych testów satelitarnych, obejmującą elektryczny sprzęt wsparcia naziemnego (EGSE) dla satelitów. Transakcja wzmocni pozycję Termy na europejskim rynku kosmicznym.

Przejęcie doda kluczowe umiejętności do oferty kosmicznej Termy i zwiększy możliwości biznesowe.

– To ważne i strategiczne przejęcie dla Termy. Działania w przestrzeni kosmicznej odgrywają istotną rolę w zrozumieniu naszego klimatu i środowiska oraz w kwestiach obronności i bezpieczeństwa. Mamy już wiodącą pozycję w zakresie wybranych technologii kosmicznych – w tym elektroniki, rozwiązań programowych i usług inżynierii kosmicznej – a dzięki tej transakcji przejęcia dodamy nowe, ważne umiejętności i propozycje, które wzmocnią działalność EGSE – mówi Jes Munk Hansen, dyrektor generalny Terma, w komunikacie prasowym.

Przyszłe przejęcie obejmuje trzy główne zastosowania, a mianowicie testowanie ładunku, podsystem częstotliwości radiowej (RF) i testowanie mocy.

– Działania Atos EGSE są w pełni komplementarne z naszymi własnymi działaniami EGSE. Na przykład, dzisiaj zarówno Terma, jak i Atos dostarczają rozwiązania EGSE dla misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – kontynuuje Jes Munk Hansen.

Do zespołów Termy dołączą wykwalifikowani eksperci kosmiczni z Atos z Austrii, Rumunii i Czech. Terma wykorzysta tę okazję do założenia spółek w tych trzech krajach, zwiększając w ten sposób swój europejski zasięg. Cała działalność biznesowa będzie kontynuowana pod marką Terma.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1