reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vianode
Przemysł elektroniczny |

Vianode zbuduje w Norwegii nową fabrykę produkującą materiały do akumulatorów

Vianode, spółka należąca do Elkem, Hydro i Altor, zdecydowała się zainwestować w pierwszy zakład produkujący na skalę przemysłową zrównoważone materiały do produkcji akumulatorów w H erøya w Norwegii.

Firma zainwestuje około 2 mld NOK (195 mln EUR) w nowy zakład, który dostarczy krytyczne materiały akumulatorowe, a także stworzy nowe miejsca pracy w regionie.

Zakład przemysłowy w Herøya w Norwegii będzie produkował grafit anodowy dla około 20 000 pojazdów elektrycznych rocznie do 2024 r., stwierdza firma w komunikacie prasowym. Mówi się również, że ta inwestycja jest pierwszym etapem większego planu inwestycyjnego.

Budowa zakładu będzie prowadzona równolegle z przygotowaniami do budowy zakładu drugiego etapu, skalkulowanego tak, aby do 2030 roku dostarczać materiały do produkcji akumulatorów do 2 milionów pojazdów elektrycznych rocznie.

Vianode działa od 2021 roku i zatrudnia około 60 pracowników. Dzięki tej nowej decyzji inwestycyjnej, Vianode twierdzi, że zatrudni około 100 nowych pracowników, zwiększając ich liczbę do końca 2023 roku do około 160. Dzięki możliwej decyzji inwestycyjnej dla zakładu w drugim etapie, do końca 2026 roku liczba ta może się podwoić do 300 pracowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama