reklama
reklama
reklama
© Umicore
Przemysł elektroniczny |

Umicore otwiera gigafabrykę w Nysie

Uruchomienie nowoczesnego zakładu Umicore jest ważnym krokiem w realizacji strategii oraz ambicji rozwojowych globalnej firmy zajmującej się technologią materiałową i recyklingiem.

Otwarcie zakładu w Radzikowicach czyni Umicore pierwszą firmą w Europie posiadającą kompletny łańcuch dostaw oraz zamknięty obieg materiałów akumulatorowych, w duchu gospodarki zrównoważonej i cyrkularnej.  Gigafabryka będzie dostarczać materiały akumulatorowe europejskim klientom Umicore z branży motoryzacyjnej.

– Jesteśmy bardzo dumni z otwarcia pierwszego w Europie zakładu produkcji materiałów akumulatorowych. Neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla zakład Umicore w Nysie jest motorem i akceleratorem transformacji elektromobilności w całej Unii Europejskiej. – mówi Mathias Miedreich, CEO Umicore, w komunikacie prasowym.

Budowa zakładu rozpoczęła się w 2019 roku, a produkcja została uruchomiona w lipcu tego roku. Roczna zdolność produkcyjna zakładu ma osiągać 20 GWh do końca 2023 roku i 40 GWh w 2024 roku, z potencjałem wzrostu nawet do ponad 200 GWh, czyli 3 mln aut elektrycznych, w drugiej połowie dekady. Ta trajektoria wzrostu wpisuje się w ambicję Umicore, aby do 2030 roku osiągnąć światową zdolność produkcyjną ponad 400 GWh.

W fabryce zatrudnienie znajdzie około 400 osób.

– Od początku naszej obecności w Nysie zobowiązaliśmy się być dobrym sąsiadem: odpowiedzialnym pracodawcą oraz partnerem dla samorządu i organizacji społecznych. Tworzenie zdrowych i bezpiecznych warunków pracy jest dla nas priorytetem. – mówi Dariusz Jurczak, site manager Umicore Poland

Uroczystość otwarcia zakładu w Nysie miała miejsce 21 września.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2