reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IC Insights
Analizy |

Czujniki obrazu CMOS po „doskonałej burzy” w roku 2022 stoją w miejscu

Największa kategoria produktowa optoelektroniki ma doznać pierwszego od 13 lat spadku sprzedaży z powodu załamania rynku smartfonów, słabego rozwoju aparatów w telefonach i słabej gospodarki światowej ‒ wynika ze zaktualizowanego sprawozdania

Przez większą część ostatnich dwóch dekad, silny rozwój czujników obrazu CMOS spowodował, że ta kategoria produktów znalazła się na szczycie rynku optoelektroniki, pod względem wielkości sprzedaży, generując ponad 40% całkowitych rocznych przychodów z opto-półprzewodników. W 2022 r. kategoria rynku czujników obrazu CMOS odnotuje pierwszy od 13 lat spadek sprzedaży o 7% do 18,6 mld USD, a dostawy jednostkowe spadną o 11% do 6,1 mld sztuk na całym świecie ‒ wynika z sierpniowej aktualizacji raportu McClean Report przeprowadzonej przez IC Insights w 3 kwartale.

Prognozowany na 2022 rok spadek sprzedaży czujników obrazu CMOS następuje po dwóch latach słabego wzrostu sprzedaży w 2020 (+4%) i 2021 (+5%). Tegoroczny spadek sprzedaży odzwierciedla ogólną słabość smartfonów konsumenckich i komputerów przenośnych z kamerami cyfrowymi do prowadzenia wideokonferencji, która nastąpiła po wzroście popytu na połączenia internetowe i możliwości prowadzenia konferencji online w czasie pandemii wirusa Covid-19. Zaktualizowana prognoza na 3 kwartał pokazuje umiarkowane ożywienie w dziedzinie czujników obrazu CMOS w przyszłym roku, przy czym przychody rynku wzrosną o 4% do 19,3 mld USD, a następnie w 2024 roku wzrosną o 13%, osiągając nowy rekordowy poziom 21,7 mld USD.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2