reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Vedanta i Foxconn zainwestują miliardy w Gujarat w Indiach w fabryki chipów i monitorów

Indyjski konglomerat, Vedanta, oraz tajwański gigant elektroniczny Foxconn, zainwestują około 19,5 mld USD w uruchomienie produkcji półprzewodników i monitorów w indyjskim stanie Gujarat.

Vedanta podpisała dwa protokoły ustaleń (Memorandum of Understandings – MoUs) z rządem Gujarat, aby utworzyć jednostkę produkującą półprzewodniki, jednostkę produkującą monitory oraz jednostkę montującą i testującą półprzewodniki w okręgu Ahmedabad w stanie. 

Decyzja o rozpoczęciu produkcji w Gujarat zapadła po tym, jak Vedanta i Foxconn w lutym bieżącego roku ogłosiły zamiar utworzenia spółki joint venture w Indiach.

W komunikacie prasowym Vedanta stwierdza, że projekt tej wielkości przyciągnie podmioty ekosystemu elektronicznego w całym łańcuchu wartości – w tym producentów sprzętu, dostawców materiałów i usług sprzętowych i tak dalej – co według firmy umieści stan Gujarat na globalnej mapie krzemowej.

Oczekuje się,że projekt będzie wymagał inwestycji w wysokości 19,5 mld USD i zapewni zatrudnienie dla około 100 000 osób.

Planowana fabryka półprzewodników będzie pracować w technologii 28 nm, a jednostka produkująca monitory będzie wytwarzać monitory 8. generacji, przeznaczone do małych, średnich i dużych zastosowań. Vedanta będzie posiadała 60% udziałów w spółce joint venture, a Foxconn będzie właścicielem pozostałych 40%. Zgodnie z komunikatem prasowym, plan zakłada utworzenie zakładu produkcji półprzewodników w ciągu najbliższych dwóch lat.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2