reklama
© Svolt
Przemysł elektroniczny |

SVOLT zbuduje kolejną fabrykę ogniw akumulatorowych w Niemczech

Chiński producent baterii, SVOLT Energy Technology, podaje, że w Lauchhammer, w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia, wybuduje kolejną fabrykę ogniw akumulatorowych na rynek europejski.

Pod koniec 2020 r. chińska firma ogłosiła zamiar zainwestowania do 2 mld EUR w dwa zakłady produkcyjne w niemieckim kraju związkowym Saara z zakładami zlokalizowanymi w Überherrn i Heusweiler. Lauchhammer w Brandenburgii jest drugim zapowiedzianym przez SVOLT zakładem produkcyjnym ogniw akumulatorowych w Niemczech.

Teren Lauchhammer będzie dostępny w krótkim czasie jako tzw. projekt pod ponowną zabudowę terenu przemysłowego. Firma Vestas, producent turbin wiatrowych, całkiem niedawno zaprzestała tam produkcji łopat wirników. SVOLT przejął zakład wraz z budynkami i infrastrukturą od poprzedniego właściciela pod koniec sierpnia, poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Dla planowanej fabryki ogniw akumulatorowych większość istniejących hal zostanie ponownie wykorzystana. Jednak ze względu na specyficzne wymagania producenta baterii konieczne są również działania przebudowy i rozbudowy, co firma planuje zrealizować w najbliższej przyszłości. Firma nie określiła planowanej mocy produkcyjnej nowego zakładu produkcyjnego w Lauchhammer.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1