reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ICAPE Group
PCB |

Firma ICAPE jest przekonana, że osiągnie swoje cele

Minęła pierwsza połowa 2022 r., a dostawca PCB, ICAPE Group, może pochwalić się wzrostem przychodów o 50% – zakończyła też pierwszą połowę roku z portfelem zamówień o wartości 71,8 mln euro.

– To pierwsze półrocze wpisuje się w historyczną dynamikę silnego wzrostu, z jaką ma do czynienia Grupa ICAPE. Napędzane przez korzystne trendy rynkowe i przyspieszenie naszych przejęć, solidne wyniki handlowe osiągnięte w tym okresie potwierdzają naszą strategię rozwoju, łączącą historyczny model wzrostu w ujęciu organicznym z nową dynamiką wzrostu zewnętrznego. W tym kontekście jesteśmy przekonani, że osiągniemy nasze krótko- i średnioterminowe cele handlowe i finansowe, i potwierdzamy nasze cele w zakresie przychodów i wzrostu zewnętrznego na koniec 2022 r. – mówi w komunikacie prasowym dyrektor generalny Cyril Calvignac.

Dostawca PCB odnotował półroczne przychody w wysokości 110,2 mln euro, co stanowi wzrost o ponad 50% w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku. ICAPE twierdzi, że silny wzrost był stymulowany przede wszystkim przez Europę i Stany Zjednoczone. Pod koniec czerwca grupa PCB odnotowała portfel zamówień w wysokości 71,8 mln euro.

W tym okresie ICAPE skorzystała również z wyników dwóch przejęć – dokonanych w pierwszej połowie roku – a mianowicie Cebisy we Francji i SAFA w Niemczech. Obie przejęte spółki osiągnęły w 2021 r. przychody odpowiednio 2,8 mln euro i 16 mln euro.

Firma stwierdza dalej, że nadal kapitalizuje główne trendy wpływające na rynek elektroniki, a mianowicie innowacje technologiczne stymulowane przez 5G, połączone obiekty, e-mobilność i ogólnie transformację energetyczną.

Na podstawie wyników osiągniętych w tym okresie ICAPE potwierdza swoje ambicje osiągnięcia przychodów w wysokości około 230 mln euro do końca 2022 r.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama