reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Freyr
Przemysł elektroniczny |

FREYR podpisuje umowę sprzedaży z Nidec i tworzy JV

FREYR Battery i Nidec Corporation sfinalizowały rozszerzoną umowę sprzedaży ogniw akumulatorowych o pojemności 38 GWh, która będzie obejmować lata 2025 – 2030.

Firmy uzgodniły również, że utworzą spółkę joint venture typu downstream, w której Nidec będzie posiadał „znaczącą większość”, aby dostarczać zintegrowane rozwiązania ESS na skalę przemysłową klientom na całym świecie.    

W ramach umowy sprzedaży, FREYR dostarczy 38 GWh skumulowanych czystych ogniw akumulatorowych nowej generacji do Nidec w latach 2025 – 2030 z budowanego obecnie zakładu FREYR Giga Arctic w Mo i Rana w Norwegii. W oparciu o prognozowane ceny litu, z uwzględnieniem mechanizmów przerzucania części kosztów, zakontraktowane ilości odpowiadają łącznym prognozowanym przychodom przekraczającym 3 mld USD dla FREYR. Nidec będzie miał możliwość zwiększenia skumulowanej wielkości odbioru do 50 GWh w okresie obowiązywania umowy, co stanowiłoby aż 50% prognozowanej produkcji z Giga Arctic firmy FREYR.    

W ramach joint venture, w którym Nidec będzie posiadał znaczną większość udziałów, firmy będą rozwijać, produkować i sprzedawać konkurencyjne i niskoemisyjne moduły akumulatorowe oraz rozwiązania pakietów akumulatorowych. Oczekuje się, że produkcja modułów zostanie zintegrowana z rozwojem Giga Arctic firmy FREYR, a ilość zintegrowanych rozwiązań ESS będzie dostosowana do docelowego wzrostu produkcji ogniw w pierwszej połowie 2024 roku. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2