reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

Panattoni rozbuduje kompleks firmy Flex w Tczewie

Panattoni rozbuduje kompleks firmy Flex w Tczewie do 100 000 m kw., zwiększając istniejące powierzchnie o dodatkowe 20 000 m kw.

Flex w ramach ośrodka przemysłowego w Tczewie dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu wytwarzania produktów elektronicznych, zapewniając klientom usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw. Zespół 4 budynków produkcyjnych i magazynowych znajduje się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmuje łącznie 80 000 m kw.

Deweloper rozbuduje o 20 000 m kw. jedną z istniejących hal, w ramach której Flex prowadzi operacje produkcyjne. Po ekspansji budynek zajmować będzie 31 000 m kw., a cały kompleks przekroczy 100 000 m kw. powierzchni przemysłowej.

Realizacja, która ruszy już w III kw. br. prowadzona będzie przy pełnowymiarowej pracy zakładu produkcyjnego w istniejącej hali, a Flex korzystać będzie z nowej przestrzeni od marca 2023 r. Istniejący budynek przed rozbudową został przez Panattoni kupiony na zasadzie umowy sale & leaseback.

– Po raz kolejny, gdy potrzeba niecodziennych rozwiązań, Panattoni okazuje się doskonałym partnerem. Z jednej strony mamy szereg wyzwań związanych z transakcją sale & leaseback, z drugiej musimy odpowiednio zaplanować prace, aby nie wpływać na procesy w istniejącej fabryce firmy Flex. Nasza elastyczność i doświadczenie znów procentują i cieszymy się, że dzięki temu możemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tak istotnego dla regionu ośrodka, w którym zatrudnienie znajduje przecież ponad 4000 osób – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

– To kolejna współpraca z firmą Flex, dla której budowaliśmy już w Łodzi. Powierzenie nam rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa, jest potwierdzeniem zaufania w zakresie standardów i kompetencji oferowanych przez Panattoni – dodaje Marzena Tkaczuk, BTS Development Director w Panattoni.

W ramach rozbudowy hali, Panattoni wykona m.in. instalację tryskaczową w standardzie FM Global oraz posadzkę o podwyższonej nośności. Deweloper wyposaży również obiekt w szereg zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą osiągnąć poziom certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1