reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Digi Key
Przemysł elektroniczny |

Digi-Key mocno zwiększyło powierzchnie magazynowe

Digi-Key informuje, że dzięki obiektowi o powierzchni ponad 200 tys. m kw. firma weszła do pierwszej dziesiątki posiadaczy największych magazynów w Ameryce Północnej.

Firma Digi-Key Electronics, dystrybutor komponentów elektronicznych i produktów z dziedziny automatyki dostępnych w magazynie do natychmiastowej wysyłki, w połowie sierpnia świętowała przecięcie wstęgi w rozbudowanym Centrum Dystrybucji Produktów (PDCe) zwiększającym powierzchnię jej siedziby o ponad 200 tys. m kw. do niemal 280 tys. m kw. Nowy obiekt pozwala firmie Digi-Key na kompletację, pakowanie i wysyłanie zamówień do klientów w ponad 180 krajach na całym świecie. Jest to prawie trzykrotnie większa liczba przesyłek niż poprzednia średnia 27 tysięcy dziennie – pisze firma w komunikacie.

– Jest to kamień milowy dla wszystkich pracowników Digi-Key i naszej społeczności. Rozbudowa centrum dystrybucji produktów pomoże nam w dalszym wieloletnim dostarczaniu doskonałych produktów naszym klientom. (...) Dla nas oznacza to zapuszczenie korzeni jeszcze głębiej w Thief River Falls i zobowiązanie do dalszych inwestycji w tę społeczność i stan Minnesota – powiedział Dave Doherty, prezes Digi-Key.

Budynek centrum PDCe został zaprojektowany przez firmę Widseth z Minnesoty, a rolę generalnego wykonawcy projektu pełniła firma McShane Construction. Firma KNAPP, specjalista w dziedzinie logistyki i automatyki magazynowej, współpracowała z Digi-Key w zakresie wewnętrznej automatyki i urządzeń operacyjnych.

– Otwarcie obiektu jest możliwe dzięki lokalnemu i stanowemu wsparciu gospodarczemu. Zwiększy to wynik ekonomiczny o dodatkowe 500 milionów dolarów, jak również wygeneruje ponad 1000 nowych miejsc pracy – dodał Steve Grove, komisarz Departamentu Zatrudnienia i Rozwoju Ekonomicznego (DEED) stanu Minnesota.

Otwarcie obiektu następuje w czasie rekordowego wzrostu dla firmy Digi-Key, która zakończyła rok 2021 z najwyższą do tej pory stopą wzrostu na poziomie 65%, a rezerwacje na rok 2022 wzrosły o ponad 25% w stosunku do roku poprzedniego. Ten rok był również jednym z najlepszych pod względem liczby nowych dostawców, która zwiększyła się o 250 firm. Od czasu rozpoczęcia budowy w 2018 roku firma Digi-Key pozyskała 1500 dostawców i dodała 1,5 miliona numerów katalogowych do swoich zapasów.

Nowy obiekt jest niemal całkowicie zautomatyzowany, a jedynym zadaniem wykonywanym w pełni ręcznie jest pobieranie części. Wózki z komponentami są prowadzone przewodowo między regałami, więc jedynym zmartwieniem ich kierowców będzie miejsce zatrzymania. System prowadzenia przewodowego pozwoli na oszczędność ponad 10% czasu i znaczne zwiększenie bezpieczeństwa.

Rozbudowa centrum dystrybucji produktów objęła dwa główne systemy przenośników, zapewniając redundancję w przypadku awarii i możliwość dalszego rozwoju. Skalowalność oraz rozwój były najważniejsze w planach i projekcie nowego budynku, a większość czwartego piętra jest obecnie otwarta. W nowym obiekcie znajduje się zautomatyzowany przenośnik taśmowy o długości ponad 43 km, a przeciętne zamówienie pokonuje wewnątrz budynku odległość przekraczającą 975 metrów.

Podczas planowania i budowy obiektu wzięto również pod uwagę kwestie zrównoważonego rozwoju. Dach posiada białą membranę odbijającą ciepło słoneczne, światła LED aktywowane czujnikami minimalizują zużycie energii elektrycznej, a specjalnie zaprojektowany system transportowy optymalizuje zużycie energii i wydajność – informuje Digi-Key.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama