reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skanska
Przemysł elektroniczny |

Phoenix Contact Wielkopolska otwiera kolejne biuro w Poznaniu

Phoenix Contact Wielkopolska, spółka należąca do Grupy Phoenix Contact, innowatora w dziedzinie elektryfikacji, usieciowienia i automatyzacji, uruchomi Centrum Usług Wspólnych w biurowcu Nowy Rynek D.


  • Phoenix Contact Wielkopolska wprowadzi się do budynku Nowy Rynek D zrealizowanego przez Skanska. 
  • Firma urządzi swoje biuro na niemal 1 350 m kw. powierzchni. 
  • Docelowo zatrudnienie znajdzie 130 osób.

Phoenix Contact to firma z niemal 100-letnią tradycją, obecna w ponad stu państwach na świecie. Jej polski oddział, Phoenix Contact Wielkopolska, powstał w 1994 roku w Nowym Tomyślu. Swoją działalność rozpoczynał od montażu ręcznego części elektrotechnicznych. Na przestrzeni niemal 30 lat firma dynamicznie rozwinęła się w kierunku nowoczesnego i zautomatyzowanego przedsiębiorstwa. Phoenix Contact Wielkopolska w swoich trzech oddziałach – w Nowym Tomyślu, Poznaniu i Tarnobrzegu – zatrudnia ponad 3300 osób i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Firma wytwarza artykuły elektrotechniczne i komponenty do automatyki przemysłowej wykorzystywanej do sterowania, łączenia i rozdzielania przepływu energii oraz sygnału danych niemal dla każdej gałęzi przemysłu.

W 2019 roku firma otworzyła w Poznaniu Biuro Konstrukcyjne – swój drugi oddział Działu Budowy Maszyn, w którym realizuje kompleksowo projekty konstrukcji i budowy maszyn wraz z ich montażem i uruchomieniem. Teraz, w poznańskim kompleksie Nowy Rynek, firma urządzi Centrum Usług Wspólnych.

– To kolejny, ważny krok rozwojowy dla naszej firmy. Powołanie Centrum Usług Wspólnych jest wspaniałym wyróżnieniem od Grupy Phoenix Contact, ale też przejęciem dużej odpowiedzialności, na którą jesteśmy przygotowani – mówi Marcin Poznański, prezes firmy Phoenix Contact Wielkopolska.

– W poznańskim biurze będziemy świadczyć usługi wsparcia technicznego i komercyjnego dla Grupy Phoenix Contact. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu ponad 130 pracowników dedykowanych do 12 różnych obszarów usług (np. Elektromechaniki, Elektroniki, Zarządzania danymi, E-learningu, Zarządzania Infrastrukturą Budynkową, IT, Księgowości, Controllingu i Laboratorium). Dla nas, Centrum Usług Wspólnych oznacza stworzenie profesjonalnego centrum wsparcia, które usprawni procesy biznesowe i zwiększy ich efektywność – dodaje Marcin Poznański.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama