reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ML System
Przemysł elektroniczny |

ML System podpisał umowę o współpracy z firmą OKNO-POL

Umowa pomiędzy ML System i OKNO-POL umożliwi zaoferowanie na rynku rezydencjalnym produktów stolarki otworowej z użyciem wypełnień szklanych wykorzystujących zaawansowane i unikatowe technologie ML System – czytamy w komunikacie.

 

– Dzięki podpisanemu porozumieniu nasz partner, firma OKNO-POL, będzie pierwszym producentem stolarki otworowej dla rynku rezydencjalnego, który zaoferuje rozwiązania z zastosowaniem naszych produktów z linii Smart Glass, w tym Q Glass (w pełni transparentne szyby z powłoką kwantową generujące energię elektryczną) w kanale B2C. Chcemy, aby docelowo klienci indywidualni mogli korzystać z darmowej energii słonecznej, wykorzystując do tego własne okna. Zamierzamy współpracować zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Maksymalne wykorzystanie źródeł odnawialnych jest konieczne wobec aktualnych wyzwań energetycznych i trwającego kryzysu – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System to spółka technologiczna z zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV), a także produkty tradycyjnej fotowoltaiki, produkty smart city oraz specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 9 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama