reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Polski producent grafenu ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza spółki Advanced Graphene Products 16 sierpnia powołała na stanowisko prezesa zarządu Artura Wiechczyńskiego – managera, który od ponad 20 lat zatrudniony był w strukturach Grupy SECO/WARWICK.

– Moim głównym celem jest dynamiczny wzrost wartości firmy poprzez kontynuację dotychczas rozwijanych kanałów dystrybucji i pozyskiwanie nowych kontraktów na sprzedaż komercyjną grafenu. Jesteśmy jedyną polską firmą, która z powodzeniem komercjalizuje wykorzystanie grafenu. Wierzę, że ten potencjał daje nam wiele nowych możliwości. Mam szereg pomysłów jak zrealizować cele jakie postawili przede mną akcjonariusze-założyciele oraz Rada Nadzorcza. Chciałbym w niedługim czasie zaprezentować akcjonariuszom i inwestorom więcej szczegółów dotyczących konkretnych działań jakie zamierzam niezwłocznie wdrożyć, aby spółka rozwijała się dynamicznie i w niedalekiej przyszłości była zyskowna – mówi Artur Wiechczyński, prezes zarządu Advanced Graphene Products SA.

Jak informuje AGP, Artur Wiechczyński kierował wieloma projektami badawczo-rozwojowymi i wdrażał nowoczesne technologie mi.in. związane z obróbką cieplną elementów drukowanych w technologiach 3D. Jest współautorem wielu patentów i publikacji naukowych.

AGP podkreśla, że powołanie nowego prezesa zarządu, który ma sukcesy w komercjalizacji nowych technologii oznacza dla spółki otwarcie nowego rozdziału i daje szansę na lepsze wykorzystanie perspektyw rozwoju.

– Spółka przez ostatni rok przeszła transformację, z etapu R&D przeszliśmy do komercjalizacji naszych produktów. Bardzo się cieszymy, że na czele naszego zespołu staje skuteczny menadżer jakim jest Artur Wiechczyński. Jesteśmy przekonani, że jego znajomość branży nowych technologii oraz doświadczenie w komercjalizacji innowacyjnych produktów, przyczyni się do dynamicznego rozwoju rynków zbytu dla zaawansowanych produktów grafenowych produkowanych przez AGP i otworzy nowe kierunki ekspansji – komentuje Piotr Zawistowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Advanced Graphene Products SA.


©Advanced Graphene Products (AGP) to spółka zajmująca się produkcją grafenu i rozwojem jego zastosowań. Spółka jest producentem zarówno grafenu płatkowego, jak i grafenu powierzchniowego, z własną, opatentowaną technologią produkcji na ciekłym metalu – HSMG, co pozwala uczestniczyć spółce w rynku obu znanych form grafenu. AGP prowadzi jednocześnie prace badawczo-rozwojowe, których celem jest wypracowanie potencjalnych zastosowań produkowanych przez spółkę form grafenu. Głównymi obszarami zastosowań, wytwarzanego przez AGP, grafenu płatkowego (GO – tlenek grafenu, rGO –zredukowany tlenek grafenu) są kompozyty węglowe, żywice epoksydowe, filamenty 3d, farby, powłoki antykorozyjne, czy też masterbatche.

Spółka jest również jedynym na świecie producentem grafenu w technologii HSMG, zapewniającej najlepsze parametry jakościowe grafenu powierzchniowego, który może być wykorzystywany w najbardziej wymagających zastosowaniach np. elektronice, w tym w mikroprocesorach, sensorach i tranzystorach.

Posiadane przez AGP patenty obejmują zarówno sposób wytwarzania grafenu z ciekłego metalu, jak i sposób oddzielania grafenu od ciekłej matrycy formującej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama