reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Etisoft
Przemysł elektroniczny |

Centralny Magazyn Etisoft ruszy z końcem tego roku

Około 6 tys. m kw powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT – od grudnia w takim magazynie Etisoft zamierza przechowywać wszystkie wyroby i towary.

Centralny Magazyn Etisoft w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach ma ruszyć pełną parą z końcem tego roku. Aktualnie w nowej hali zakończył się etap instalacji nowego magazynu surowców dla wszystkich lokalizacji produkcyjnych. Wszystkie nowe dostawy również trafiają już w to miejsce. Docelowo mają stąd być też realizowane wszystkie wysyłki – informuje firma.

Eitsoft dodaje, że w Diamond Business Park znajduje się obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji w tych niestabilnych czasach. Trwa instalacja regałów pod plastikowe pojemniki (KLT), w których firma planuje odbierać z produkcji wyroby i magazynować na Da Vinci. Następnie trafią one bezpośrednio pod „mrówki”, czyli miejsca z systemem kompletowania wyrobów gotowych. Właśnie trwają prace montażowe kolejnych belek na regałach, co pozwoli na zwiększenie liczby magazynowanych palet do 2,5 tys. (obecnie ta liczba na wszystkich magazynach Etisoft wynosiła 800).

– W nowym Magazynie Centralnym planujemy korzystać z urządzenia do obracania rolek tak, aby były one magazynowane i następnie, ze względu na większą wygodę i bezpieczeństwo pracowników, dostarczane pod maszynę na paletach w pozycji horyzontalnej. Szukamy również dostawcy plastikowych palet i testujemy specjalne nakładki na role surowca – mówi Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny Etisoft.

Nadal natomiast trwają na Da Vinci prace nad przygotowaniem do wdrożenia systemu SALMA. Ten System Automatycznej Logistyki i Awizacji, na który będą się składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie, jest realizowany wespół z Etisoft Smart Solutions.

– Pod koniec roku w siedzibie firmy ma z kolei stanąć linia technologiczna do produkcji etykiet RFID, która pozwoli jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań przyszłych i obecnych klientów – informuje Etisoft.

Od momentu powstania w 1993 roku Etisoft koncentruje się na działalności w zakresieznakowania i automatycznej identyfikacji produktów.  Firma poszerza ofertę o nowe urządzenia AutoID, systemy aplikujące etykiety, systemy intralogistyczne oparte o wózki AGV, systemy wizyjne oraz rozwiązania z zakresu technologii RFID.

Centralny Magazyn Etisoft w liczbach:

  • Powierzchnia magazynowa: 5 608 m kw.
  • Powierzchnie socjalne i biurowe: 595 m kw.
  • Liczba bram: 5
  • Rzędy regałów 24, docelowo na 5 poziomach
  • Docelowa liczba miejsc paletowych na Centralnym Magazynie: 2500
  • W Diamond Business Park Etisoft wynajmuje w sumie trzy hale (magazynowo-produkcyjno-biurowe) o łącznej powierzchni prawie 10 tys. m kw.
     

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama