reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Freyr Battery
Przemysł elektroniczny |

FREYR Battery kontynuuje ekspansję – otwiera centrum w Bostonie

Norweski producent baterii otworzył w Bostonie swoje pierwsze centrum technologiczne w USA.

FREYR informuje, że współpracuje ze swoimi partnerami joint venture z firmy Koch Strategic Platforms (KSP) w celu przyspieszenia rozwoju Giga America, pierwszej amerykańskiej firmy typu Gigafactory.  

Oprócz JV z KSP – którego celem jest pozycjonowanie partnerów wśród największych producentów baterii w USA – FREYR nawiązał już długoterminową współpracę z 24M Technologies, również z siedzibą w rejonie Bostonu. Proces produkcji baterii FREYR będzie początkowo oparty na platformie SemiSolid firmy 24M. 

– W trakcie wyboru lokalizacji dla Giga America, zdecydowaliśmy o naszej pierwszej amerykańskiej lokalizacji w pobliżu naszych partnerów w 24M, co wzmocni rozwój technologii, współpracę, rozwój pracowników i koordynację strategiczną – mówi Tom Einar Jensen, prezes i dyrektor generalny FREYR, w komunikacie prasowym.

Prezes twierdzi, że w miarę jak firma będzie realizować swoje plany przyspieszenia ekspansji w USA, obecność FREYR w Bostonie będzie odgrywać rolę pomocniczą w jej wysiłkach zmierzających do pozyskania kluczowych talentów, wzmocnienia partnerstwa strategicznego i ustanowienia sprawnych, zlokalizowanych łańcuchów dostaw baterii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama