reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalFoundries
Przemysł elektroniczny |

GlobalFoundries potroi swoje moce produkcyjne w Europie

Połączenie ekspansji firmy w Dreźnie w Niemczech oraz planów utworzenia nowego, wspólnie obsługiwanego z ST Microelectronics zakładu produkcji półprzewodników 300 mm w Crolles we Francji, znacznie zwiększy zdolności produkcyjne firmy w najbliższych latach.

– Kontynuujemy rozbudowę naszych zdolności produkcyjnych w Niemczech. W rzeczywistości zwiększamy ją z 300 000 wafli rocznie do 850 000 wafli rocznie – powiedział dyrektor finansowy GlobalFoundries, Dave Reeder, podczas telekonferencji poświęconej wynikom finansowym firmy za drugi kwartał.

W drugim kwartale GlobalFoundries podpisał ostateczną wersję umowy z ST Micro w sprawie utworzenia nowego, wspólnie obsługiwanego zakładu produkcyjnego 300 mm, sąsiadującego z istniejącymi zakładami 300 mm ST w Crolles we Francji. Dzięki tej umowie oraz w połączeniu ze zwiększeniem mocy produkcyjnych GF w Niemczech, firma twierdzi, że potroi swoje moce produkcyjne w Europie w latach 2020-2028.

Dave Reeder dodał, że niemiecki zespół nadal radzi sobie bardzo dobrze i wprowadza nowe urządzenia w miarę ich dostarczania – instalując je, uzyskując ich uprawnienia i rozpoczynając produkcję w zakładach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama