reklama
reklama
reklama
© Micron SK hynix Samsung Analizy | 16 sierpnia 2022

Globalne przychody DRAM w 2 kwartale 2022 r. rosną o 6,5% w stosunku do poprzedniego kwartału

Według TrendForce, w 2 kwartale 2022 r. przychody branży DRAM osiągnęły 25,59 mld USD, co oznacza wzrost o 6,5% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Główną przyczyną wzrostu przychodów w 2 kwartale 2022 r. był wzrost dostaw bitów od niektórych dostawców DRAM. Chociaż PC i mobilne DRAM zostały mocno dotknięte przez inflację i słaby popyt, dynamika na rynku serwerowych DRAM pozostała silna w 1 półroczu 2022 r.

Pod względem przychodów, czołowi producenci – Samsung, SK Hynix i Micron – odnotowali wzrost przychodów, a łączny udział obu koreańskich firm w rynku wyniósł 70,9%. Micron skorzystał z popytu na serwery i samochody, a jego przychody w 2 kwartale 2022 r. osiągnęły 6,27 mld USD, co oznacza wzrost o 9,7% w stosunku do poprzedniego kwartału i jest najwyższym wynikiem całej trójki.

Dzięki wzrostowi przychodów, marże operacyjne każdej z firm nieznacznie wzrosły – Samsung, SK Hynix i Micron osiągnęły odpowiednio 50%, 43% i 41,5%. W perspektywie 3 kwartału 2022 r., ze względu na rosnącą presję na zapasy ze strony producentów, poziom wsparcia cenowego znacznie się obniżył, a wzrost wysyłek stał się trudny ze względu na wpływ dostosowania zapasów przez klientów. Przychody Samsunga, SK Hynix i Microna prawdopodobnie spadną.

RankingCompanyRevenueMarket share
2Q221Q22QoQ2Q221Q22
1Samsung11,13010,4606.4%43.5%43.5%
2SK hynix7,0116,5517.0%27.4%27.3%
3Micron6,2715,7199.7%24.5%23.8%
4Nanya613712-14.0%2.4%3.0%
5Winbond239247-3.3%0.9%1.0%
6PSMC635221.8%0.2%0.2%
 Others268295-9.0%1.0%1.2%
Total25,59424,0356.5%100%100%
Global DRAM self-branded memory revenue ranking (USD millions)
reklama
reklama
September 29 2022 15:24 V20.8.40-2