reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

Intel podobno jest bliski transakcji o wartości 5 mld dolarów we Włoszech

Intel jest podobno bliski sfinalizowania umowy o budowie zakładu pakowania i montażu półprzewodników we Włoszech – transakcji wartej wstępnie 5 mld USD.

Intel już wcześniej informował, że ma w planach rozbudowę swojej działalności na rynku we Włoszech. Kiedy amerykański producent układów scalonych ogłosił swój plan ekspansji w UE o wartości 33 mld euro, firma poinformowała, że rozpoczęła negocjacje we Włoszech w celu umożliwienia produkcji końcowej. Przy potencjalnej inwestycji sięgającej 4,5 mld euro, fabryka ta stworzyłaby około 1500 miejsc pracy w firmie Intel oraz dodatkowe 3500 miejsc pracy u dostawców i partnerów. Jeśli wszystkie elementy układanki ułożą się w całość, rozpoczęcie działalności w tej nowej włoskiej fabryce mogłoby nastąpić między 2025 a 2027 rokiem.

Jednak dwa źródła poinformowane o rozmowach powiedziały Reutersowi, że kraj jest gotowy sfinansować aż 40% całkowitej inwestycji Intela we Włoszech, która ma z czasem wzrosnąć z początkowych 5 mld USD.

Źródła przekazały również, że rząd pracuje obecnie nad tym, aby sfinalizować porozumienie do końca sierpnia. Należy do tego dodać, że Intel i rząd zawęzili potencjalną lokalizację obiektu do dwóch regionów, a mianowicie Piemontu i Veneto.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2