reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TrendForce
Analizy |

Spadek cen konsumenckich pamięci dynamicznej DRAM wynosi od 13 do 18%

Według badań TrendForce dotyczących rynku DRAM, w wyniku presji związanej ze stale rosnącą produkcją, koreańscy producenci znacznie zwiększyli swoją gotowość do kompromisu cenowego w celu stymulowania zakupów ze strony dystrybutorów i klientów, co doprowadziło do ciągle spadających cen.

Oprócz koreańskich producentów entuzjastycznie obniżających ceny, po rynku krążą także tanie chipy z rynku spotowego. Inni dostawcy nie mają właściwie wyboru i idą za przykładem znacznie obniżając ceny sprzedaży. Zwiększyło to gwałtownie spadek cen konsumenckich DRAM w 3 kwartale z pierwotnych szacunków od 8 do 13% do kwartalnego spadku o 13-18%.

Patrząc w przyszłość na 4 kwartał, trudno będzie odzyskać dynamikę zapasów przed całkowitym wyczerpaniem stanów magazynowych w terminalach. TrendForce spodziewa się, że cena pamięci DRAM będzie nadal spadać, dopóki nie zostanie złagodzona nadpodaż na rynku. W związku z tym, ceny pamięci DRAM będą spadać o kolejne 3-8% w 4 kwartale i nie można wykluczyć, że spadek ten będzie trwały.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama