reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HansaMatrix
Przemysł elektroniczny |

HansaMatrix ogłasza wzrost przychodów w 2 kwartale 2022 r.

Na podstawie wstępnych danych, przychody HansaMatrix w drugim kwartale 2022 roku wyniosły 6,47 mln EUR, co oznacza wzrost o 7,1% w porównaniu z drugim kwartałem 2021 roku i 7,3% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku.

Firma wskazuje na silny popyt w sektorze przemysłowym i IoT jako wyjaśnienie wzrostu, jak również na nowe akwizycje klientów – głównie w sektorze przemysłowym w krajach skandynawskich i innych krajach europejskich.  

HansaMatrix twierdzi w aktualizacji, że nie została dotknięta żadnymi czynnikami makroekonomicznymi, ani nie odnotowała wpływu pandemii na swoją działalność w ciągu kwartału. Firma odnotowała jednak ogólny wzrost kosztów energii związany z zasilaniem elektrycznym i ogrzewaniem. Te zwiększone koszty stanowią jednak stosunkowo niewielki udział w strukturze kosztów i mają ograniczony wpływ na rentowność.  

Rosnące ceny komponentów i wyjątkowo długie okresy realizacji zamówień wciąż wpływają na rozwój biznesu i wielkość sprzedaży. Firma informuje, że dostępność komponentów nie uległa poprawie w drugim kwartale. W miarę uruchamiania zwiększonych mocy produkcyjnych, gdzieś w okresie pomiędzy 4 kwartałem 2022 r. a 4 kwartałem 2023 r. może stopniowo zakończyć się okres deficytu, twierdzi HansaMatrix w aktualizacji powołując się na ekspertów branżowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama