reklama
reklama
reklama
reklama
© Materion
Przemysł elektroniczny |

Materion przyspieszy rozwój dzięki nowemu zakładowi

Materion Corporation, dostawca zaawansowanych materiałów chemicznych dla branży chipów i akumulatorów EV, otworzył zakład w Milwaukee w stanie Wisconsin.

Nowy zakład o powierzchni blisko 14 tys. m kw. zwiększy możliwości firmy w zakresie produkcji materiałów ALD (Atomic Layer Deposition – osadzanie warstw atomowych) dla branży półprzewodników oraz zapewni zaawansowane chemikalia do rozwoju technologii akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Jak informuje Materion w komunikacie, zwiększenie mocy produkcyjnych spodziewane jest w pierwszej połowie przyszłego roku.

– Ta ekspansja jest bezpośrednią odpowiedzią na zaufanie, jakim nasi klienci obdarzają Materion, jako kluczowego partnera w rozwoju technologii zmieniających zasady gry, aby przyspieszyć wzrost napędzany ekscytującymi megatrendami – komentuje prezes i dyrektor generalny Jugal Vijayvargiya.

Posunięcie to jest następstwem udanego przejęcia przez firmę w 2021 roku działu HCS-Electronic Materials, który dodał produkty bazujące na tantalu i niobie do portfolio Materion, zwiększając globalny zasięg firmy i umacniając jej pozycję wśród najważniejszych producentów półprzewodników – wskazuje firma w komunikacie.

Jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, Materion twierdzi, że współpracuje z wieloma producentami akumulatorów nad opracowaniem chemikaliów nieorganicznych do wykorzystania w rozwiązaniach akumulatorowych nowej generacji, koncentrując się na osiągnięciu lepszego zasięgu, szybszego ładowania i większego bezpieczeństwa.

Materion dodaje, że jeden z wieloletnich partnerów firmy w zakresie badań i rozwoju finansuje stworzenie prototypowej linii w nowym zakładzie w Milwaukee kwotą 6 mln USD. Materion ocenia, że relacje z klientami z branży akumulatorów jeszcze bardziej wzmocnią pozycję firmy jako kluczowego dostawcy na rynku motoryzacyjnym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2