reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Semtech kupuje Sierra Wireless

Nie minęła nawet doba od momentu, gdy Semtech potwierdził negocjacje w sprawie zakupu Sierra Wireless, a mam już oficjalne ogłoszenie wartego 1,2 mld USD przejęcia.

Semtech Corporation, dostawca półprzewodników analogowych i z sygnałem mieszanym oraz zaawansowanych algorytmów, oraz Sierra Wireless, Inc., dostawca rozwiązań internetu rzeczy (IoT), 2 sierpnia ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której Semtech nabędzie wszystkie pozostające w obrocie akcje Sierra Wireless w cenie 31 USD za akcję w transakcji gotówkowej o łącznej wartości około 1,2 mld USD.

– Przejęcie znacznie rozszerzy adresowalny rynek Semtech i oczekuje się, że podwoi roczne przychody firmy, a także stworzy silne i zróżnicowane portfolio rozwiązań łączności dla rozwijającego się rynku IoT – czytamy w komunikacie.

Przejęcie łączy dwie ważne technologie dla przyszłości IoT – LoRa i komórkowe, a jego efektem ma być „stworzenie kompleksowej platformy IoT umożliwiającej transformację planety, czyniąc ją bardziej inteligentną i zrównoważoną” – pisze Semtech. Firma zwraca też uwagę na korzyści wynikające z wzmocnienia oferty usług chmurowych, które obejmą zwiększone bezpieczeństwo, udostępnianie, zarządzanie urządzeniami i możliwości geolokalizacji dla zoptymalizowanych pod względem mocy aplikacji IoT. Semtech ocenia, że powstałe w wyniku akwizycji nowe możliwości  usług w chmurze natychmiast przyniosą wysokomarżowe przychody warte ponad 100 mln USD.

– W ciągu ostatniego roku Sierra Wireless podjęła zdecydowane kroki w celu zyskownego rozwoju firmy i jestem dumny, że postęp, jaki poczyniliśmy, został zwieńczony tą ekscytującą transakcją. Wspólnie z Semtech będziemy w stanie rozszerzyć zasięg rozwiązań IoT poprzez skalowanie, optymalizację i ostatecznie dostarczanie klientom jeszcze silniejszego portfolio produktów i modelu usług – komentuje Phil Brace, prezes i dyrektor generalny Sierra Wireless.

Finalizacja transakcji zaplanowana jest na 2023 rok podatkowy Semtech. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1