reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vishays
Przemysł elektroniczny |

Vishay zainwestuje 300 mln EUR w Niemczech

Amerykański producent półprzewodników zwiększy produkcję chipów w Itzehoe niedaleko Hamburga i utworzy 150 miejsc pracy.

Vishay planuje rozszerzyć produkcję chipów w Itzehoe i za 300 mln EUR zbudować fabrykę na trzyhektarowym terenie. W 2015 roku firma Vishay przeniosła produkcję MOSFET-ów dla motoryzacji ze Stanów Zjednoczonych do Itzehoe.

– Zwiększona skala produkcji powinna w przyszłości zaspokoić potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, jako że Vishay ma solidną bazę klientów w Niemczech i Europie – powiedział Martin Schneider, Project Manager w firmie Vishay.

Firma spodziewa się ponadprzeciętnego wzrostu dzięki rozwojowi elektromobilności i rozbudowie infrastruktury ładowania. Decyzja Vishay wzmocni Itzehoe jako centrum technologii i innowacji. Oczekuje się, że w pierwszej fazie ekspansji firma stworzy około 150 nowych etatów, co może również doprowadzić do zwiększenia liczby miejsc pracy u dostawców w regionie.

Vishay Siliconix Itzehoe GmbH zatrudnia ponad 470 pracowników i produkuje rozwiązania półprzewodnikowe do zastosowań w branży motoryzacyjnej i przemysłowej oraz elektroniki użytkowej. Klientami firmy są Siemens, LG, Philips czy Dell. Vishay współpracuje z Fraunhofer Institute for Silicon Technology (ISIT) w Itzehoe i specjalizuje się w rozwoju, produkcji i integracji komponentów mikroelektromechanicznych.


Źródło: Vishay, Hamburg News
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama