reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt
Przemysł elektroniczny |

Electris zainwestuje w Białce

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje o wsparciu dla trzech przedsiębiorstw – ulgę podatkową w ramach programu Polska Strefa Inwestycji otrzyma m.in. firma Electris.

Małopolski Electris działa na rynku od ponad 20 lat i jest producentem podzespołów oraz elementów miedzianych i aluminiowych dla największych koncernów elektroenergetycznych na świecie, firm z sektora odnawialnych źródeł energii, banków energii, komunikacji, kolejnictwa i wielu innych.

Przedsiębiorstwo zamierza zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu w Białce i zadeklarowało poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 28,6 mln PLN. W ramach nowej inwestycji Electris planuje unowocześnić swój zakład modernizując i rozbudowując istniejące hale produkcyjne, zakupi także nowoczesne maszyny i urządzenia, które pozwolą na rozwój nowych procesów produkcyjnych, a także wdroży wyspecjalizowane oprogramowanie do zarządzania i rozwoju sprzedaży – czytamy w komunikacie KPT.

Inwestycja będzie realizowana w Białce w gminie Maków Podhalański.

Firma stawia na wykorzystanie nowych technologii w przemyśle i współpracuje z uczelniami.

– Rozpoczynaliśmy jako mała, rodzinna firma. Dzisiaj mamy zakład o powierzchni ponad 6000 m kw., wyposażony w najnowocześniejszy park maszynowy. Chcemy rozwijać się jeszcze prężniej i umacniać naszą pozycję producenta wysoko wyspecjalizowanych komponentów do dystrybucji energii, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Wdrożenie wszystkich zaplanowanych działań pozwoli naszej firmie na skokowy rozwój – mówi Łukasz Hajdyła, prezes zarządu Electris.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama