reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Scope Fluidics sprzedaje Curiosity Diagnostics

Nabywcą Curiosity Diagnostics jest kalifornijska spółka Bio-Rad Laboratories, a kwota transakcji może sięgnąć 170 mln USD.

Scope Fluidics SA, notowana na rynku NewConnect biotechnologiczna spółka rozwijająca projekty wykorzystujące technologie mikroprzepływowe do zastosowań w diagnostyce molekularnej, sprzedała 100% udziałów w swojej spółce zależnej: Curiosity Diagnostics Sp. z o.o. na rzecz Bio-Rad Laboratories, Inc. za łączną kwotę do 170 mln USD. Cena za udziały wynosi 100 mln USD, a spółka może otrzymać dodatkowo do 70 mln USD w płatnościach warunkowych.

– Naszą pasją w Scope Fluidics jest tworzenie oryginalnych technologii odpowiadających na najważniejsze wyzwania w ochronie zdrowia. Cieszymy się, że technologię PCR|ONE przejmuje amerykańska firma Bio-Rad Laboratories, globalny lider w obszarze technik molekularnych. Jesteśmy przekonani, że dynamiczny zespół Curiosity Diagnostics oraz nasza technologia będą mogły w pełni rozwinąć skrzydła w Bio-Rad. Jednocześnie, z radością myślimy o rozwoju projektów grupy Scope Fluidics, dążąc do opracowania kolejnych przełomowych rozwiązań dla rynku opieki zdrowotnej – mówi Piotr Garstecki, prezes zarządu Scope Fluidics SA.

Scope Fluidics opracowała technologię PCR|ONE do szybkiego zautomatyzowanego wykrywania infekcji za pomocą wysoce multipleksowych testów PCR, a także system BacterOMIC do zautomatyzowanego badania antybiotykowrażliwosci.

Bio-Rad Laboratories, Inc. opracowuje, produkuje i wprowadza na rynek produkty przeznaczone do badań w dziedzinie life science i diagnostyki klinicznej. Klientami Bio-Rad są uniwersytety, instytucje badawcze, szpitale, firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne, a także laboratoria zdrowia publicznego i komercyjne, w tym placówki badania bezpieczeństwa żywności i jakości środowiska. Firma Bio-Rad z siedzibą w Hercules w Kalifornii to globalna sieć operacyjna zatrudniająca około 7900 pracowników na całym świecie, w 2021 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,9 mld USD.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama