reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Analizy |

Huawei, Ericsson i Nokia będą miały ¾ rynku stacji bazowych

Trzech największych producentów sprzętu będzie odpowiadać za 74,5% światowego rynku stacji bazowych w 2022 roku – prognozują analitycy firmy TrendForce.

Na całym świecie rozbudowywane są sieci 5G, których zastosowania obejmują takie sektory, jak medyczny, edukacyjny, przemysłowy czy rolniczy. TrendForce szacuje, że Huawei, Ericsson i Nokia będą odpowiadać za 74,5% światowego rynku stacji bazowych w 2022 roku.

W 2022 roku Chiny będą najbardziej aktywne w inwestycjach w dziedzinie 5G, a różne miasta będą promować budowę stacji bazowych 5G i integrować 5G z produkcją. Jednocześnie skupią się na kluczowych branżach, takich jak opieka medyczna, przemysłowy IoT czy sprawy rządowe, aby napędzać wdrażanie aplikacji 5G.

Jednak obawy dotyczące napięć geopolitycznych w wielu krajach sprawiają, że sieci open source są postrzegane jako rozwiązanie problemu zależności od dostawców. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo czy o koszty, oprogramowanie typu open source ma ogromne znaczenie dla rozwoju sieci 5G. Jednak w porównaniu z tradycyjną radiową siecią dostępową (RAN), Open RAN ma więcej problemów z bezpieczeństwem. Analitycy TrendForce uważają, że ​​wraz z ewolucją wdrażania 5G, producenci sprzętu wzmocnią mechanizmy ochrony sieci i wykrywania zagrożeń w sieci RAN.

Trzej najwięksi światowi producenci sprzętu do stacji bazowych aktywnie rozwijają działalność na rynkach środkowoeuropejskich, latynoamerykańskich i afrykańskich

Patrząc na główny graczy w branży sprzętu 5G, Huawei aktywnie rozwija się na rynkach takich jak RPA, Arabia Saudyjska, Turcja, Wietnam i Brazylia. Ostatnio chińska firma nawiązała współpracę z operatorami takimi jak MTN i Rain w RPA, aby zbudować ponad 2500 stacji bazowych 5G. Ericsson rozszerzył swój zasięg na Wielką Brytanię, Arabię ​​Saudyjską, Hiszpanię, Belgię, Luksemburg i Litwę, dostarczając prywatne rozwiązania sieciowe 5G dla BT i Saudi Telecommunication.

Z kolei Nokia wygrała dziesięcioletni kontrakt w Polsce na rozbudowę sieci z Orange, zakładający modernizację istniejącej sieci, w tym wycofywanie urządzeń sieci Orange 3G oraz realokację częstotliwości w celu zwiększenia zasięgu i przepustowości 4G i 5G. Ponadto Nokia dostarczy najnowsze energooszczędne produkty AirScale, w tym Single RAN, stacje bazowe AirScale i masywne anteny 5G MIMO. Firma podpisała również umowę na rozbudowę sieci 5G w średnim paśmie z UScellular w Stanach Zjednoczonych.

Samsung nadal rozszerza wpływy na amerykańskim rynku telekomunikacyjnym, dostarczając sprzęt 5G do Dish Network, czwartego co do wielkości dostawcy usług mobilnych w Stanach Zjednoczonych, w tym zwirtualizowane stacje bazowe 5G dla sieci krajowych i serwery ogólnego przeznaczenia. Samsung rozwija działalność również na rynkach Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanady i Nowej Zelandii.


©TrendForce


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1