reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

52 mld USD na wsparcie branży chipów w USA

Amerykański Kongres zatwierdził w ubiegły czwartek ustawę CHIPS and Science Act, zapewniającą krajowemu przemysłowi półprzewodnikowemu miliardy dolarów wsparcia.

CHIPS and Science Act obejmuje wart 52 mld USD pakiet subsydiów wspierających bezpośrednio produkcję oraz rozwój półprzewodników w Stanach Zjednoczonych.

Ale celem ustawy jest szerokie wsparcie rozwoju nauki i innowacji w USA, by w efekcie lepiej radzić sobie z konkurencją z Chin. Zatem CHIPS and Science Act przewiduje także około 200 mld USD grantów na programy naukowe i badawcze z wielu dziedzin (np. fizyka jądrowa, energetyka, biologia, cyberbezpieczeństwo) czy na edukację w obszarze STEM.

Jak komentuje Ajit Manocha, prezes i CEO organizacji branżowej SEMI, ulgi podatkowe na inwestycje oraz finansowanie programów ustawy CHIPS będą kluczowe dla wzmocnienia produkcji półprzewodników oraz badań i rozwoju w USA.

– Ponieważ fabryki produkujące półprzewodniki są w dużym stopniu uzależnione od złożonej kombinacji dostawców sprzętu i materiałów, włączenie zachęt dla tych kluczowych uczestników pomoże zapewnić konkurencyjność i odporność amerykańskiego ekosystemu półprzewodników – mówi Ajit Manocha.

Przyjęcie ustawy skomentował też prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który stwierdził, że ustawa obniży koszty codziennych towarów i sprawi, że samochody, sprzęt gospodarstwa domowego i komputery będą tańsze.

– Stworzy też dobrze płatne miejsca pracy w przemyśle produkcyjnym w całym kraju, a jednocześnie wzmocni wiodącą pozycję USA w branżach przyszłości – powiedział Joe Biden.

Prezydent ma podpisać ustawę na początku tego tygodnia. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama