reklama
reklama
reklama
© Micron Technology via Youtube
Przemysł elektroniczny |

Micron zapowiada więcej produkcji pamięci w USA

Amerykański producent pamięci, Micron Technology, popiera uchwalenie ustawy „Chips and Science”, i zamierza inwestować w produkcję w Stanach Zjednoczonych.

Na razie jedyne co ogłosił Micron to mgliste zapowiedzi, ale dokładniejsze informacje mamy usłyszeć już w nachodzących tygodniach.

Obecnie tylko 2% globalnej podaży pamięci jest produkowane w Stanach Zjednoczonych – wszystko wytwarza właśnie Micron – pisze firma w komunikacie i zaznacza, że państwowe wsparcie pozwoli Micronowi znacznie zwiększyć krajową produkcję pamięci w nadchodzących latach.

– W wyniku tych ponadpartyjnych wysiłków, aby zapewnić nasze bezpieczeństwo gospodarcze i narodowe, Micron ma historyczną okazję do zainwestowania we wprowadzenie najbardziej innowacyjnej, najnowocześniejszej produkcji pamięci do Stanów Zjednoczonych. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie dalszych szczegółów dotyczących naszych planów nadchodzących tygodniach – czytamy w komunikacie.

Micron ocenia, że ustawa „Chips and Science” to duży krok w kierunku zabezpieczenia przyszłości produkcji półprzewodników w Stanach Zjednoczonych oraz rozwoju amerykańskiej innowacyjności i konkurencyjności na nadchodzące lata.

– Te przepisy przyniosą Stanom Zjednoczonym najnowocześniejszą produkcję półprzewodników, tworząc dziesiątki tysięcy miejsc pracy i dziesiątki miliardów dolarów nowych inwestycji, przekształcając amerykańskie innowacje w dziedzinie półprzewodników i odporność łańcucha dostaw – podkreśla Micron w komunikacie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2