reklama
reklama
reklama
© ZMorph
Przemysł elektroniczny |

Sygnis przejmuje Zmorph

Zmorph SA, wrocławski producent drukarek 3D działający na tym rynku od dekady, zmienia właściciela. Sygnis docelowo będzie właścicielem ponad 96% akcji spółki.

Sygnis SA poinformował w komunikacie, że 29 lipca kupił od Warsaw Equity Management 5 421 668 akcji producenta drukarek 3D, Zmorph, stanowiących 77,88% udziału w kapitale zakładowym spółki.

Cena nabycia została ustalona na łączną kwotę 3,645 mln PLN, na którą składają się około 542,2 tys. PLN zapłaty za akcje oraz 3,1 mln PLN tytułem kupna wierzytelności z tytułu pożyczek wraz z odsetkami, udzielonych przez Warsaw Equity Management spółce Zmorph SA. Rozliczenie tej transakcji winno nastąpić w drodze objęcia przez Warsaw Equity Management 1 822 501 akcji po cenie emisyjnej 2,00 PLN za akcję w podwyższonym kapitale zakładowym Sygnis.

Sygnis zawarł przy tym porozumienia, dzięki któremu docelowo będzie właścicielem 6 705 196 akcji Zmorph SA, stanowiących 96,32% udziału w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu.

Zmorph jest wrocławską firmą zajmującą się produkcją i sprzedażą wielofunkcyjnych drukarek 3D. W ofercie firmy znajduje się m.in. urządzenie Zmorph Fab All-In-One, czyli 3 narzędzia w 1 maszynie – drukarka 3D, jednostka CNC, grawerka laserowa i wycinarka. Natomiast w ubiegłym roku spółka wprowadziła na rynek drukarkę dla przemysłu Zmorph i500, zaprojektowaną z myślą o prototypowaniu i produkcji niskonakładowej.

Sygnis jest firmą badawczo-rozwojową, która prowadzi działalność w czterech głównych obszarach: energetyce, biokonwergencji, nanotechnologii i nowych technologii przyrostowych. Sygnis jest notowany na NewConnect, na giełdę wszedł dzięki odwrotnemu przejęciu spółki Mode.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1