reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WB Electronics
Przemysł elektroniczny |

Grupa WB uruchomi centrum produkcyjne dronów

W Skarżysku-Kamiennej tworzone jest centrum produkcyjne struktur platform lotniczych dla bezpilotowców (drony). Produkcja ma ruszyć w ciągu trzech miesięcy.

W Skarżysku-Kamiennej – dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu prezydenta miasta – pojawił się duży inwestor z sektora produkcyjnego, który już rozpoczął rekrutację pracowników, a docelowo ma w planach rozbudowę zakładu nawet do 500 miejsc pracy. Chodzi o GRUPĘ WB, która jest obecnie największym polskim producentem systemów elektronicznego wsparcia pola walki. W naszym mieście produkowane będą struktury kompozytowe i sterownicze platform lotniczych dla bezpilotowców BSL (dronów) – informuje Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna.

– Skarżysko zostało przez nas wybrane spośród kilku lokalizacji. Już po naszym pierwszym kontakcie z prezydentem miasta otrzymaliśmy pakiet wymaganych informacji, co ułatwiło nam podjęcie decyzji – mówi Roman Musiał, szef strategicznych programów obronnych i cywilnych Grupy WB.

Inwestor już rozpoczął pracę nad rozpoczęciem działalności na terenie miasta.

Jak podkreśla Roman Musiał, Grupa WB chce uruchomić produkcję w ciągu trzech najbliższych miesięcy. W tym czasie stworzy niezbędną infrastrukturę, wyposaży stanowiska pracy i przeprowadzimy proces rekrutacji.

– Produkujemy drony na użytek cywilny i użytek bojowy, a także drony obserwacyjne. Mamy ogromy rynek, posiadamy własne technologie, jesteśmy największym producentem dronów w Europie – podkreśla prezes Roman Musiał.

Grupa WB otrzymała m.in. zamówienie na realizację programu Gladius dla polskiej armii. Wartość umowy, której stronami są Skarb Państwa reprezentowany przez Agencję Uzbrojenia oraz WB Electronics SA, opiewa ma 2 mld PLN, a dostawy już się rozpoczynają (Gladius to nowe drony uderzeniowe, które są dziełem polskich inżynierów z firmy WB Electronics).

Jak wyjaśnia Jarosław Dąbrowa, dyrektor Centrum Produkcyjnego Skarżysko Grupy WB, do końca roku zatrudnienie w skarżyskiej lokalizacji ma wynieść nie mniej jak 50 osób.

– W przyszłym roku planujemy pełne rozwinięcie produkcji i nowe zatrudnienia, nie mniej niż 150, a docelowo około 200 osób. W następnych latach zakładamy, że przy dodatkowej hali produkcyjnej, będziemy mogli rozwinąć zatrudnienie nawet do około 400-500 osób – mówi Jarosław Dąbrowa.

Rekrutacja już rusza, a wkrótce podane będą ogłoszenia z konkretnymi stanowiskami pracy. Poszukiwane będą osoby do precyzyjnych procesów montażowych przy platformach lotniczych dla bezpilotowców (dronów), ale także osoby odpowiedzialne za organizację i nadzorowanie pracy, procesy logistyczne, transportowe itp.

– Bardzo cieszy mnie decyzja inwestora o ulokowaniu zakładu w Skarżysku. Intensywnie o to zabiegaliśmy. Rozmowy trwały przez kilka miesięcy. Wiem, że pod uwagę branych było kilka lokalizacji. Cieszę się, że udało nam się przekonać inwestora do naszego miasta – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Grupa WB oferuje technologie łączności, dowodzenia i zaawansowane rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak:

  • systemy obserwacyjno-rozpoznawcze,
  • systemy dowodzenia, łączności i zarządzania na polu walki,
  • systemy kierowania ogniem,
  • systemy uderzeniowe,
  • systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa,
  • wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego.

Grupa zajmuje się także technologiami dla przemysłu.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama