reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Netrix z nowym patentem

W ostatnich dniach Urząd Patentowy RP zatwierdził patent na opracowanych przez specjalistów Netrix „Układ wymuszenia z zastosowaniem techniki formowania wiązki w ramach tomografii ultradźwiękowej”.

– Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się rewolucja w dziedzinie precyzyjnego obrazowania wewnętrznej struktury badanego obiektu. Nowo wypracowane rozwiązanie sprawia, że fala ultradźwiękowa o określonej strukturze uderza i deformuje się we wnętrzu badanej struktury, a dzięki odpowiednio dobranym algorytmom rekonstrukcyjnym można precyzyjnie określić, co znajduje się w środku – pisze Netrix w komunikacie.

Tomografia ultradźwiękowa to obecnie jedna z najnowocześniejszych technik bezinwazyjnego obrazowania wnętrza określonej struktury. Metoda ta może być wykorzystywana w różnych dziedzinach, gdzie konieczne jest zbadanie danego obiektu bez naruszania jego zewnętrznej powłoki. Jedną z takich dziedzin jest np. nowoczesna medycyna oraz diagnostyka medyczna, a postępy w badaniach naukowych w tym zakresie są coraz większe.

Netrix SA to akredytowane centrum B+R, którego specjaliści zajmują się projektowaniem systemów złożonych i wdrażaniem oprogramowania klasy ERP, a także projektowaniem systemów analizy obrazu, systemów eksperckich, systemów wpierających rozwój firm. Firma przygotowuje również rozwiązania systemów produkcyjnych w zakresie optymalizacji, monitoringu i nadzorowania produkcji oraz detekcji optycznej uszkodzeń wizualnej jak i w ciągach technologicznych zamkniętych.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama