reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG
Przemysł elektroniczny |

LG i SoundHound ułatwią rozmowę z autem

Firmy zamierzają wspólnie opracować technologię sterowania głosowego w oparciu o AI z przeznaczeniem do systemów IVI nowej generacji.

Firma LG Electronics podpisała porozumienie z SoundHound AI, Inc, specjalistą z branży rozpoznawania mowy i dźwięku w oparciu o sztuczną inteligencję. Celem jest wspólne opracowanie zaawansowanej technologii sterowania głosowego na bazie AI dla kolejnej generacji samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych – IVI (z ang. in-vehicle infotainment).

Współpraca zakłada integrację innowacyjnych systemów IVI opracowanych w LG z zaawansowaną platformą sterowania głosowego z wykorzystaniem AI stworzoną przez SoundHound. Na tej bazie powstanie rozwiązanie do sterowania głosowego na zasadzie naturalnej konwersacji.

Platforma sterowania głosowego z wykorzystaniem AI opracowana w SoundHound opiera się na technologiach Speech-to-Meaning i Deep Meaning Understanding. Umożliwiły one ewolucję obsługi głosowej z tradycyjnego protokołu – polecenie i sterowanie – w kierunku bardziej intuicyjnej funkcji konwersacji dla kierowców i pasażerów – wyjaśnia LG w komunikacie.

Funkcja rozpoznawania mowy i sterowania głosowego jest dziś coraz powszechniejsza w branży samochodowej, choć do niedawna była dostępna wyłącznie jako wyposażenie dodatkowe luksusowych modeli aut. Wraz ze wzrostem bezpieczeństwa i optymalizacji obsługi, technologia sterowania głosowego z wykorzystaniem AI umożliwi producentom samochodów dostarczanie szerszej oferty usług. Szacuje się, że w ciągu najbliższego dziesięciolecia nastąpi znaczący rozwój branży asystentów wirtualnych. 

LG wskazuje, że dzięki nowemu porozumieniu użytkownicy będą mogli korzystać z rozwiązań SoundHound, opracowanych z partnerami komercyjnymi. Kierowcy i pasażerowie będą więc mogli na przykład płacić za paliwo czy parking, a nawet zamawiać jedzenie bezpośrednio z pojazdu, używając mikrofonu i wyświetlacza systemu IVI. Wykorzystanie technologii sterowania głosem w procesie sprzedaży umożliwi producentom tworzenie nowych źródeł przychodów w obrębie sieci połączonych pojazdów.


SoundHound z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii jest dostawcą opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań do rozpoznawania głosu i przetwarzania języka naturalnego na potrzeby różnych branż, m.in. przemysłu audio, telekomunikacji, usług finansowych i sektora motoryzacyjnego. Do grona partnerów SoundHound należą między innymi Hyundai, Mercedes-Benz, Pandora, Qualcomm, Netflix, Deutsche Telekom, Snap, VIZIO, KIA i Stellantis.

LG Vehicle Component Solutions Company zajmuje się komercjalizacją autonomicznych i przyjaznych dla środowiska innowacji motoryzacyjnych. Firma dostarcza rozwiązania z takich obszarów, jak inforozrywka samochodowa, łączność, inteligentna jazda i platforma oprogramowania, a także inne innowacyjne technologie.

LG dąży do zróżnicowania asortymentu poprzez nabycie takich spółek jak dostawca systemów oświetlenia samochodowego i reflektorów ZKW Group oraz firma Cybellum zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, a także poprzez spółkę joint venture LG-Magna e-Powertrain. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama