reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ML System
Przemysł elektroniczny |

ML System: zakupy w ramach Active Glass

Spółka zawarła z Wjatech wartą 32 mln PLN umowę na dostawę i uruchomienie linii do wytwarzania niskowymiarowych struktur półprzewodnikowych w związku z realizacją projektu Active Glass.

Łączna wartość tego projektu wynosi 147,4 mln PLN, z czego 88,5 mln PLN to dofinansowanie z UE. Dotychczas na ten cel firma wydała 7,3 mln PLN.

– Przedmiotem projektu jest wdrożenie do produkcji innowacyjnej szyby zespolonej generującej energię elektryczną o masowym zastosowaniu w budownictwie i branży automotive. Dzięki możliwości personalizacji kształtu proponowane rozwiązanie znajdzie zastosowanie we wszystkich rodzajach przeszkleń i systemach mocowania. Docelowo szyby będą mieć również funkcję przeciwpożarową – mówi Dawid Cycoń.


ML System to spółka technologiczna z zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV), jak również produkty tradycyjnej fotowoltaiki, produkty smart city oraz specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive.

ML System dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie, a łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw.  

Od 2020 roku ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 roku spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama