reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Sunex do grudnia wybuduje halę w Raciborzu

Sunex, specjalista z branży OZE zawarł z PSM Metallbau - Jaszkowic umowę o roboty budowlane obejmujące budowę hali magazynowej w Raciborzu.

Część nowo powstającej hali przeznaczona będzie na instalację linii technologicznej niezbędnej do rozpoczęcia prac B+R dotowanych przez NCBiR jako projekt pod nazwą "Opracowanie Autonomicznego Systemu Grzewczego opartego na OZE wytwarzanego w ramach autorskiej technologii produkcji o wysokim poziomie automatyzacji” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W hali planowana jest także instalacja maszyn, które umożliwią zwiększenie obecnych mocy produkcyjnych w aktualnym asortymencie Sunex – czytamy w komunikacie.

Wartość umowy to 79 mln PLN netto, a termin zakończenia prac ustalono na 10 grudnia 2022 roku.

Sunex informuje też, że uprawomocniła się decyzja wydana przez Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dookreślająca warunki wsparcia działalności gospodarczej prowadzonej przez Sunex polegające na odpowiednim zwolnieniu z podatku dochodowego na czas określony do grudnia 2031 r.

Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych z uwzględnieniem zwolnień podatkowych wyniesie ok. 28,8 mln PLN.

Sunex zobowiązany jest m.in. do poniesienia minimalnych kosztów kwalifikowanych w wysokości 22,2 mln PLN (nakłady na nieruchomości i środki trwałe na działkach położonych w Raciborzu przy ul. Piaskowej 4) i zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 15 pracowników.


Sunex SA powstał w 2002 roku w Raciborzu i zajmuje się produkcją rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma oferuje inteligentne systemy stosowane zarówno w technice grzewczej oraz solarnej, które oparte są na pompach ciepła, fotowoltaice, kolektorach słonecznych, klimatyzacji oraz hybrydowych pakietach kompleksowych wraz z systemami sterowania.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama