reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© UR
Przemysł elektroniczny |

Temar wdrożył roboty współpracujące

Cztery coboty Universal Robots zostały wdrożone w mieleckim zakładzie Temar, produkującym oprawy oświetleniowe na rynek polski i rynki zagraniczne.

Robotyzacja pozwoliła obniżyć koszty produkcji i poprawić jakość wyrobów w podkarpackiej fabryce, a inżynierowie Temar planują aktualnie robotyzację kolejnych stanowisk – informuje firma.

Temar jest rodzinną firmą zatrudniającą 15 osób. Zakład wdrożył cztery coboty UR10e do procesów zgrzewalniczych, zadań pick and place w malarni oraz do obsługi prasy i lasera.

– Temar to kolejna polska firma z sektora MŚP, która stawia na robotyzację z cobotami i podnosi w ten sposób konkurencyjność. Zarządzający zakładem docenili funkcjonalność robotów współpracujących oraz brak kosztów związanych z integracją i programowaniem – nad całym procesem czuwali inżynierowie Temar. Te wdrożenia udowadniają także, że wraz z poznawaniem możliwości naszych cobotów, firmy identyfikują kolejne obszary, które mogą być z korzyścią zautomatyzowane – mówi Daniel Niepsuj, Channel Development Manager, Universal Robots.

Pierwszy UR10e przyjechał do zakładu w grudniu 2019 roku i został wdrożony na stanowisku zgrzewania. W 2020 roku w fabryce Temar zainstalowano kolejne trzy coboty UR10e – w malarni, do współpracy z prasą oraz z laserem. Firma rozważała zastosowanie tradycyjnych robotów przemysłowych, ale po rozmowach z dostawcami okazało się, że takie wdrożenie byłoby zbyt złożone i kosztowne.

Przed przystąpieniem do wdrożenia inżynierowie Temar odbyli szkolenie podstawowe i zaawansowane w autoryzowanym centrum szkoleniowym UR prowadzonym przez polskiego partnera – ProCobot, który dostarczył coboty.


Temar od ponad dwudziestu lat zajmuje się produkcją opraw oświetleniowych. Specjalizuje się w oprawach oświetleniowych mieszkaniowych, a w szczególności w plafonach i kinkietach oraz lampkach biurkowych. Posiada park maszynowy z zakresu obróbki skrawaniem metali, obróbki termoplastycznej tworzyw sztucznych, obróbki plastycznej drutu i blach stalowych. W produkcji wykorzystuje również automatyczną lakiernię proszkową. Temar współpracuje głównie z dużymi sieciami handlowymi takimi jak Castorama, Merkury Market czy Majster.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama