reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Renault i Vitesco łączą siły

Grupa Renault i Vitesco Technologies będą wspólnie rozwijać i produkować zintegrowane zespoły elektroniki mocy "One Box" do elektrycznych i hybrydowych zespołów napędowych.

Celem współpracy jest stworzenie rozwiązania, które pozwoli połączyć w jednej obudowie wszystkie elementy systemu: przetwornicę DC-DC, ładowarkę pokładową OBC i falownik.

– Specjaliści z Grupy Renault i Vitesco Technologies określą komponenty i procesy montażu „One Boxa” z wykorzystaniem najnowszych zaawansowanych technologii w celu zapewnienia najwyższego poziomu konkurencyjności pod względem wydajności i kosztów. W ramach porozumienia Grupa Renault wniesie doświadczenie w zakresie napędów elektrycznych i hybrydowych, a Vitesco Technologies dostarczy technologie i metody produkcji „best in class” – czytamy w komunikacie.

Partnerzy podkreślają, że koncepcja „One Box” pozwoli radykalnie zwiększyć zwartość konstrukcji (o 45% mniejsza objętość) i zmniejszyć masę przyszłych modeli Renault z korzyścią dla przestronności wnętrza i komfortu pasażerów. Konfiguracje i montaż poszczególnych komponentów będą dostosowane do poszczególnych typów napędów elektrycznych i hybrydowych. Zespoły specjalistów pracujących nad platformą będą ulokowane głównie w Tuluzie.

Koncepcja „One Box” będzie wykorzystana w układach wysokonapięciowych wiodących elektrycznych i hybrydowych modeli Renault od 2026 roku. Grupa Renault planuje ulokowanie produkcji nowego rozwiązania, przeznaczonego do modeli w 100% elektrycznych, w swoich zakładach na terenie Francji.

Jednocześnie w ramach partnerskiej współpracy Grupa Renault zapewni firmie Vitesco Technologies wieloletni rynek zbytu na elektronikę mocy przeznaczoną do hybrydowych modeli Renault. Ponadto Vitesco Technologies dostarczać będzie Grupie Renault, poczynając od 2025 roku, „High Voltage Box”, który łączy w sobie przetwornicę DC/DC oraz ładowarkę i jest przeznaczony do modeli elektrycznych z akumulatorem trakcyjnym.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2