reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Przemysł elektroniczny |

MediaTek skorzysta z usług foundry Intela

Intel i MediaTek ogłosiły wczoraj strategiczne partnerstwo w celu produkcji chipów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii procesowych Intel Foundry Services (IFS).

Umowa ma wesprzeć MediaTek w budowie bardziej zrównoważonego, odpornego łańcucha dostaw poprzez dodanie nowego partnera foundry (czyli kontraktowej produkcji układów scalonych) o znacznych zdolnościach produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Europie – czytamy w komunikacie.

MediaTek planuje wykorzystać technologie procesowe Intela do produkcji wielu chipów dla szeregu inteligentnych urządzeń brzegowych.

– Jako jeden z wiodących na świecie projektantów układów scalonych, który dostarcza ponad 2 miliardy urządzeń rocznie, MediaTek jest wspaniałym partnerem IFS, w momencie gdy wchodzimy w kolejną fazę rozwoju – komentuje prezes IFS Randhir Thakur.

– MediaTek od dawna stosuje strategię multisourcingu. Współpracujemy z firmą Intel w zakresie kart danych 5G, a teraz rozszerzamy naszą współpracę o produkcję inteligentnych urządzeń brzegowych za pośrednictwem usług Intel Foundry Services. Dzięki zaangażowaniu w znaczne zwiększanie mocy produkcyjnych, firma IFS jest dla MediaTek wartościowa, ponieważ dążymy do stworzenia bardziej zdywersyfikowanego łańcucha dostaw – mówi NS Tsai, starszy wiceprezes ds. technologii platform i operacji produkcyjnych w MediaTek  

Intel powołał IFS w 2021 roku, aby zaspokoić rosnący globalny popyt na zaawansowane moce produkcyjne półprzewodników. Firma podkreśla, że IFS zapewnia platformę produkcyjną z technologiami zoptymalizowanymi pod kątem wysokiej wydajności, niskiego poboru mocy i ciągłej łączności, opracowaną w oparciu o mapę drogową obejmującą sprawdzone w produkcji trójwymiarowe tranzystory FinFET. Klienci będą korzystali z mocy produkcyjnych fabryk w Stanach Zjednoczonych i Europie, przy czym Intel ogłosił już plany rozbudowy istniejących zakładów, a także nowe duże inwestycje typu greenfield w amerykańskim stanie Ohio i w Niemczech (więcej o europejskich planach Intela można przeczytać tutaj.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama