reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Group
Przemysł elektroniczny |

Zmiana prezesa w Volkswagenie

Oliver Blume przejmie obowiązki prezesa zarządu Grupy Volkswagen, połączy je z pracą na stanowisku prezesa zarządu marki Porsche.

Rada nadzorcza Grupy Volkswagen na ostatnim posiedzeniu powołała Olivera Blume na nowego prezesa zarządu Grupy. Obejmie on to stanowisko pierwszego września 2022 roku, łącząc je z funkcją prezesa zarządu Porsche. Herbert Diess w tym samym czasie zrezygnuje z funkcji prezesa zarządu za porozumieniem stron.

– Podczas swojej kadencji Herbert Diess jako prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe oraz prezes zarządu Grupy odegrał kluczową rolę w przyspieszeniu transformacji firmy. Koncern i jego marki mogą patrzeć z optymizmem w przyszłość, a zdolności do innowacji i znajdowania źródeł przychodów zostały wzmocnione. Herbert Diess w imponujący sposób pokazał, że szybko i konsekwentnie potrafi przeprowadzić daleko idące procesy transformacyjne. Nie tylko przeprowadził firmę przez bardzo burzliwe wody, lecz także wdrożył zupełnie nową strategi – tak przewodniczący rady nadzorczej, Hans Dieter Pötsch, podziękował Herbertowi Diessowi w imieniu całej rady. 

Z punktu widzenia rady nadzorczej, wśród osiągnięć Herberta Diessa są m.in. innowacyjne pomysły na produkty, przeprojektowanie portfolio produktów i wyraźne ukierunkowanie na elektromobilność. Za jego kadencji zapoczątkowano nowe podejście do wielu zagadnień, oparte na platformach, jak np. ostatnio w przypadku ogniw akumulatorowych i usług mobilności. Jego zasługą jest nowa orientacja organizacyjna grupy z bardziej niezależnymi regionami, wprowadzenie grup marek, a także nowa orientacja personalna top managementu i członków zarządu. Ponadto, ukierunkowanie Grupy na rynek kapitałowy zostało przyspieszone, a przyszła działalność kluczowych zakładów Grupy została zabezpieczona – czytamy dalej w komunikacie.

Podczas ostatniego posiedzenia, rada nadzorcza zdecydowała, że dyrektor finansowy Grupy Volkswagen, Arno Antlitz, obejmie także stanowisko dyrektora operacyjnego i będzie wspierał Olivera Blume.

Oliver Blume urodził się w Brunszwiku, do Grupy Volkswagen dołączył w 1994 roku i od tego czasu zajmował stanowiska kierownicze w markach Audi, SEAT, Volkswagen i Porsche. Od 2015 roku jest prezesem zarządu Porsche, a od 2018 roku członkiem zarządu Grupy. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama