reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Maflow zwiększy produkcję w Toruniu

Zakład Maflow w Toruniu produkuje w ciągu roku około 2,5 mln przewodów. Wkrótce firma zainstaluje nową linię i zwiększy produkcję o kolejny milion sztuk rocznie.

– Zakład Maflow w Toruniu w najbliższej przyszłości będzie w ramach Grupy Maflow wiodącym producentem przewodów klimatyzacyjnych na potrzeby samochodów elektrycznych. To w tym zakładzie produkowane są przewody instalowane w elektrycznych samochodach grupy VW, a w ciągu najbliższych miesięcy Maflow rozpocznie dostawy produktów dla kolejnego wiodącego producenta elektryków. Szacuje się, że produkcja przewodów wzrośnie o  kolejny 1 mln sztuk rocznie – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Zespół inżynierów Maflow zaprojektował innowacyjną linię produkcyjną, która będzie umożliwiała produkcję przewodów do samochodów elektrycznych w sposób wysoko zautomatyzowany. Zostanie ona zainstalowana w 2023 i będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie – wskazuje CWB.

Należąca do Grupy Boryszew firma Maflow to producent przewodów do klimatyzacji w samochodach osobowych i ciężarowych oraz przewodów gumowych. Toruński zakład Maflow został otwarty w 2017 roku i dysponuje niemal 17 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej oraz ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Na początku działalności w zakładzie pracowało zaledwie 70 osób, natomiast dziś liczba pracowników przekroczyła 670.

W skład Grupy Maflow wchodzi 11 zakładów produkcyjnych na 4 kontynentach, w państwach takich jak: Polska, Francja, Hiszpania, Włochy, Brazylia, Indie, Chiny i Meksyk.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama