reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB wychodzi z rosyjskiego rynku

ABB zdecydowało się na wyjście z rosyjskiego rynku ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę i wpływ sankcji międzynarodowych z nią związanych – pisze firma w komunikacie.

ABB informuje, że wpływ finansowy w drugim kwartale wyniósł -57 mln USD, z czego -23 mln USD wpłynie na przepływy pieniężne w trzecim kwartale.

Po wybuchu wojny ABB przestała przyjmować nowe zamówienia w Rosji. Jednocześnie realizuje niewielką liczbę istniejących zobowiązań umownych z lokalnymi klientami, zgodnie z obowiązującymi sankcjami.

– Większość rosyjskich pracowników ABB jest na urlopie od marca tego roku, a firma dołoży wszelkich starań, aby ich wesprzeć, przeprowadzając reorganizację swojej działalności w kontrolowany sposób – czytamy w komunikacie z 21 lipca.

ABB ma około 750 pracowników w Rosji i dwa zakłady produkcyjne w tym kraju zlokalizowane w rejonie Moskwy i Lipiecka, a także kilka centrów serwisowych. Rosja odpowiadała mniej więcej za 1-2 procent rocznych przychodów Grupy ABB, zanim ABB przestała przyjmować nowe zamówienia.

ABB to globalna firma technologiczna z ponad 130‑letnią historią, oferująca produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych wraz z powiązanymi technologiami cyfrowymi. ABB zatrudnia 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama