reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK hynix
Przemysł elektroniczny |

SK Hynix hamuje inwestycję

Według nieoficjalnych informacji koreańskiej agencji informacyjnej Yonhap, producent pamięci SK Hynix wstrzymuje się z rozbudową mocy produkcyjnych w Korei.

Chodzi o planowaną przez SK Hynix fabrykę w kampusie w Cheongju, położonym 140 kilometrów na południe od Seulu. SK Hynix miał rozpocząć budowę obiektu o nazwie M17 na początku przyszłego roku i zakończyć w roku 2025, ale – jak nieoficjalnie donosi Yonhap – firma wstrzymuje inwestycję. Fabryka M17 miała produkować układy NAND, wartość projektu szacowana była na 3,3 mld USD.

Decyzja SK Hynix ma wynikać z rosnącej globalnej niepewności gospodarczej – twierdzą anonimowi informatorzy Yonhap. Do tego rosnąca inflacja sprawia, że konsumenci wstrzymują się z zakupami urządzeń elektronicznych.

Firma komentuje, że „nie podjęto żadnej decyzji w tej sprawie”.

Analitycy TrendForce w tym tygodniu raportowali, że w drugim kwartale tego roku nasiliła się nadpodaż na rynku pamięci NAND Flash. Eksperci prognozują, że ze względu na gwałtowne pogorszenie równowagi między podażą a popytem, ​​spadek cen pamięci NAND Flash wzrośnie do 8~13% w 3Q22, a tendencja spadkowa może się utrzymywać w czwartym kwartale. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama